دوست دارید در کانادا کار و زندگی کنید، اما نمی‌دانید که برای این منظور به یک وکیل مهاجرت به کانادا نیاز دارید یا خیر؟ از لحاظ تکنیکی، هیچ نیاز قانونی برای استخدام یک وکیل مهاجرت برای پیش بردن پرونده و خواست و هدف شما وجود ندارد.

با توجه به قوانین دولت کانادا، لازم نیست برای مهاجرت، یک وکیل داشته باشید. استخدام کردن یا نکردن یک وکیل کاملا به خود شما بستگی دارد. اما اگر یک وکیل استخدام کنید، باعث می‌شود درخواست شما خیلی بهتر و حرفه‌ای‌تر دنبال شود یا حتی موفقیت آن تضمین شود.

به هر حال، اگر تصمیم گرفته‌اید که به تنهایی در این مورد وارد عمل شوید، اشتباه بزرگی مرتکب می‌شوید. در ادامه، ۴ دلیل برای اینکه چرا باید یک وکیل مهاجرت استخدام کنید، بیان خواهیم کرد:

 1. علم و تخصص

گاهی رویه‌ها و فرآیندهای قانونی بسیار پیچیده‌ای در مورد امور مهاجرت به کانادا وجود دارند و اگر نسبت به قوانین مهاجرت، علم و آگاهی لازم را ندارید، قویا توصیه می‌کنیم که یک وکیل حرفه‌ای استخدام کنید تا شما را در طول این رویه و فرآیندها راهنمایی کند.

برای مثال برای ثبت شرکت در کانادا، اگر راهنما نداشته باشید، ممکن است با خطر رد شدن درخواست‌تان مواجه شوید. اگر درخواست‌تان رد شود، دفعه بعد خیلی سخت‌تر می‌توانید فرآیند و مراحل را طی کنید.

 1. همیشه کارها در موعد مقرر انجام می‌شوند، همیشه

وقتی یک وکیل مهاجرت استخدام می‌کنید، در واقع وی را مسئول می‌کنید تا مطمئن باشید همیشه مستندات و مدارک آماده باشند، بدون اشتباه باشند و به موقع حاضر شوند. اگر خودتان همه کارها را انجام دهید، احتمال اینکه یکی از مدارک ضروری و حیاتی را فراموش کنید و فراهم نکنید و کل فرآیند مهاجرت خود را به خطر بیاندازید وجود دارد، اما استخدام یک وکیل حرفه‌ای باعث می‌شود تمام استرس‌ها از بین بروند و با خیال راحت کارها را نظارت کنید.

 1. هزینه‌های معقول و مناسب

شرکت‌ها و گروه‌های وکلای کاربلد و حرفه‌ای، معمولا نرخ خیلی مناسب و معقولی به شما پیشنهاد می‌کنند و به هیچ عنوان برای شما توقعات بیش از حد و غیر واقعی ایجاد نمی‌کنند. معمولا تمرکز آن‌ها روی این است که بهترین خدمات قانونی ممکن را با یک قیمت مناسب به شما ارائه دهند. چون اگر غیر از این باشد، نمی‌توانند به شهرت برسند.

 1. بیشترین احتمال موفقیت

اگرچه نمی‌توان هیچ تضمینی داد که درخواست شما برای ویزا به منظور کسب اجازه کار در کانادا و زندگی در آنجا حتما پذیرفته شود، اما با استخدام یک وکیل مهاجرت کانادا که صلاحیت و تجربه کافی داشته باشد، می‌توانید احتمال موفقیت و پذیرفته شدن درخواستتان را به میزان زیادی افزایش دهید.

وکیل مهاجرت به کاناد کارهایی بیش از صرفا کمک به مردم برای تبدیل شدن به شهروند کانادا، می‌تواند انجام ‌دهد. وکلای مهاجرت علاوه بر این کار، می‌توانند از پرونده یک فرد دفاع کنند و از دیپورت شدن وی به یک کشور دیگر جلوگیری کنند. یک وکیل، می‌تواند توصیه‌های قانونی در مورد قابلیت و صلاحیت فرد برای اخذ ویزای کاری در کشور مورد نظرشان (برای یک مدت مشخص) ارائه دهند. برای مثال، اگر یک دانشجو می‌خواهد به تحصیل در کانادا بپردازد، می‌تواند با یک وکیل مهاجرت برای اخذ ویزای مناسب مشورت کند.

یک وکیل، همچنین به مردم کمک می‌کند از طریق تابعیت، شهروندی یک کشور را به دست آورند. برای اینکه از طریق تابعیت به شهروندی کشوری مانند کانادا دست پیدا کنید، باید در جلسات زیادی حاضر شوید و در تست زبان انگلیسی و حقوق مدنی شرکت کنید تا بتوانید به شهروندی برسید.

درخواست برای شهروندی

وکیل امور مهاجرت در کانادا

وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو

در زمانی که می‌خواهید تقاضای شهروندی کانادا را انجام دهید، وکیل خیلی کمک‌کننده خواهد بود. فرآیند درخواست پهروندی، می‌تواند بسیار پیچیده و زمان‌بر باشد. یک وکیل، در گرد‌آوردن مدارک مورد نیاز برای تبدیل به شهروند شدن، کمک فراوانی می‌کند. روش‌های مختلفی که یک وکیل می‌تواند در امور مهاجرت و اخذ شهروندی به شما کمک کند،‌ عبارت‌اند از:

 • در تست‌های شهروندی به شما کمک ند.
 • در وضعیت‌های اضطراری، دسترسی سریع به شهروندی برای شما ایجاد کند.
 • نمایندگی شما را در دادگاه داشته باشد.
 • در راه‌اندازی کسب و کار به شما کمک کند.

انتخاب یک وکیل خوب

بسیاری از مردم، معمولا از طریق پیشنهاد دوستان و آشنایانشان به یک وکیل معرفی می‌شوند. برخی از مردم هم، خیلی ساده از گوگل استفاده می‌کنند. وکلای مهاجرت زیادی وجود دارند که در سطح اینترنت می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید.

۸ سوالی که پیش از استخدام وکیل ، باید از وی بپرسید

اگر به وکیل نیاز دارید، اما نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید، ما به شما کمک می‌کنیم. در سال ۲۰۱۹، تعداد ۳۱۳۵۸۰ نفر به کانادا مهاجرت کرده‌اند. بسیاری از این افراد، توانسته‌اند این کار را بدون کمک وکیل مهاجرت کانادا انجام دهند.

اما افرادی هم بوده‌اند که نتوانسته‌اند ورود راحت و خوبی به کانادا داشته باشند. این امر می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد، برای مثال برخی افراد نتوانسته‌اند دلیل محکمی برای واقعی بودن ازدواجشان فراهم کنند و در نتیجه نتوانسته‌اند کارت سبز ازدواج دریافت کنند. برخی دیگر، به خاطر جرائم گذشته‌شان به مشکل برخورده‌اند. خیلی‌ها هم هستند که علی‌رغم موقعیت و وضعیت اضطراری که دارند، هنوز نتوانسته‌اند کارت اقامت دائم خود را بگیرند.

به همین دلایل است که استخدام یک وکیل مهاجرت به کانادا، می‌تواند بسیار مهم و ضروری باشد. تخصص این وکلا در امر مهاجرت است و می‌توانند در شرایط خاص، به شما کمک فراوانی ارائه دهند.

اما قبل از اینکه یک وکیل مهاجرت کانادا استخدام کنید، چند نکته مهم هستند که باید در نظر بگیرید. ۸ سوال وجود دارند که باید قبل از استخدام یک وکیل، از خودتان بپرسید.

 • فرآیند تبدیل شدن به شهروند کانادا چیست؟

قبل از اینکه با یک وکیل تماس برقرار کنید، باید درک کنید که فرآیند شهروندی کانادا چیست.

برای تبدیل شدن به شهروند کانادا، باید ابتدا موفق به کسب امتیاز اقامت دائم شوید. تفاوتی بین ویزای اقامت دائم و ویزای اقامت موقت وجود دارد. افرادی که اقامت دائم دارند، ویزای خود را با هدف تبدیل شدن به شهروند دریافت می‌کنند.

مواردی نیز وجود داشتند که افراد دارای اقامت موقت هم لازم شده است از وکلای مهاجرت به کانادا مشاوره و کمک بگیرند. از جمله این موارد، می‌توان به مشکلات ویزای کاری یا مشکلات ویزای دانشجویی یا دانش‌آموزی اشاره کرد. وکلای مهاجرت به کانادا می‌توانند در تمام امور مرتبط با مهاجرت کمک کنند، اما افراد دارای اقامت موقت به ندرت به کمک وکلای مهاجرت نیاز پیدا می‌کنند.

به عنوان یک فرد دارای اقامت دائم، شخص باید قبل از درخواست شهروندی، حداقل ۳ سال در کانادا زندگی کند. در طول این مدت، شخص در یکی از سه گروه زیر دسته‌بندی می‌شود:

 • خانواده
 • کارمند مستقل/ماهر
 • تاجر

این بدان معنا است که شما یا عضو خانواده اسپانسر کانادایی خود هستید، یا با ویزای کار یا ویزای استارتاپ کانادا در کشور کار می‌کنید.

 • چه کسی در پرونده شما دخیل است؟

وقتی درخواست ویزای اقامت می‌کنید، می‌توانید اسپانسری چند عضو از خانواده خود را به عهده بگیرید که این اعضا عبارت‌اند از:

 • همسر یا شریک شرعی
 • فرزند تحت تکلف شما که ۲۲ ساله یا جوان‌تر باشد
 • فرزند شما با سن ۲۲ سال یا بیشتر. در این صورت، فرزند شما باید از لحاظ مالی تحت تکلف شما باشد، یا به خاطر مشکلات ذهنی یا فیزیکی قادر به اداره خودش نباشد.
 • فرزند تحت تکلف همسر یا شریک شرعی شما
 • فرزند تحت تکلف متعلق به فرزند تحت تکلف شما.

متاسفانه، این بدان معنا است که نمی‌توانید اعضای خانواده زیر را اسپانسری کنید.

 • والدین
 • پدر و مادر بزرگ
 • خواهر یا برادر
 • خاله، عمو، عمه، دایی
 • خواهر یا بردار زاده
 • بستگان دیگر

اگر فرزندی دارید که به خاطر طلاق، فرزندخواندگی یا شرایط خاص دیگر تحت تکلف شماست، برای برخورداری از راهنمایی‌های لازم، حتما از کمک یک وکیل مهاجرت به کانادا استفاده کنید.

 • وضعیت مهاجرتی فعلی شما چیست؟

قبل از اینکه یک وکیل استخدام کنید، باید به وضوح مشخص کنید که وضعیت مهاجرتی شما چیست. آیا قصد دارید بدون ویزای کاری، درخواست ویزای اقامت دائم کنید؟ آیا برای مهاجرت خانواده خود نیاز به راهنمایی دارید؟ حتی اگر همین الان با اقامت موقت در کانادا زندگی می‌کنید، باز هم قوانین و شرایط و شرایط شخصی‌ای وجود دارند که شما را مجبور به مشاوره با وکیل می‌کنند.

حتما قبل از مراجعه به وکیل، تمام اطلاعات و مدارک لازم را گرد‌آوری کنید. هر چه اطلاعات بیشتری راجع به وضعیت و شرایط خودتان به وکیل بدهید، بیشتر وکیل می‌تواند به شما کمک کند.

اگر راجع به ارائه اطلاعات شخصی خود به یک وکیل نگران هستید یا شک و شبهه دارید، به یاد داشته باشید که وکیل شما متعهد به قانون رازداری وکیل – موکل است. این بدان معنا است که هر جزئیاتی به آن‌ها ارائه دهید محرمانه باقی می‌ماند، مگر اینکه شرایط خاص جنایی پیش بیاید.

 • چرا باید یک وکیل مهاجرت کانادا استخدام کنید؟

حالا شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که اگر به صورت قانونی نیازی به وکیل نیست، پس اصلا چرا باید وکیل استخدام کنم؟  خیلی‌ها هستند که بدون کمک وکیل توانسته‌اند با موفقیت اقامت و ویزای کانادا بگیرند.

اما قبل از اینکه این ایده را کاملا کنار بگذارید، چند نکته را در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید برای کسب اقامت درخواست دهید اما نمی‌دانید مهارت‌های زبان انگلیسی شما در چه حد است، یک وکیل می‌تواند شما را در این فرآیند راهنمایی کند. کار وکلا، فقط جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز شما نیست، بلکه آن‌ها از حقوق شما به عنوان یک مهاجر نیز محافظت می‌کنند.

وکیل امور مهاجرت در کانادا

وکیل مهاجرت کانادا

اگرچه از لحاظ تکنیکی هیچ نیازی به وکیل مهاجرت به کانادا ندارید، اما داشتن یک وکیل، می‌تواند شما را از بی‌خوابی‌ها، شب‌های پر استرس و نگرانی در مورد پیچیدگی‌های فرآیند خلاص کند.

سوالاتی که باید برای یافتن بهترین وکیل مهاجرت به کانادا، از گزینه‌های پیش رو بپرسید

 • اعتبار و مدرک شما چیست؟

برای تبدیل شدن به وکیل مهاجرت و فعالیت در کانادا، وکیل شما باید مدرک معتبر وکالت با عملکرد عالی داشته باشد. همچنین باید پایان نامه داشته باشد و مقاله منتشر کرده باشد و در امتحان‌های متعددی شرکت کرده باشد و عملکرد و نتیجه قابل‌قبولی داشته باشد.

برای آگاهی از حد نصاب مورد قبول، می‌توانید یک جستجوی ساده در گوگل انجام دهید و اگر به این نتیجه رسیدید که وکیل مورد نظرتان صلاحیت کافی را ندارد، پس به سراغ وکیل دیگری بروید.

 • چه مدت است که به این حرفه مشغول هستید؟

برای اطمینان داشتن از اینکه وکیل شما کاملا کارش را بلد است، باید حداقل ۱۰ سال سابقه کار داشته باشد و ترجیحا، این ۱۰ سال سابقه در زمینه مهاجرت باشد.

 • آیا قبلا پرونده‌ای شبیه به وضعیت من داشته‌اید؟

تجربه وکالت داشتن خیلی مهم است، اما داشتن تجربه در زمینه خاص شما خیلی مهم‌تر است. شما باید مطمئن شوید که وکیل شما، اطلاعات و تجربه مورد نیاز برای کمک به شما در زمینه خاص شما را داشته باشد.

 • از وی بخواهید کاملا روراست به شما بگوید آیا فکر می‌کند پرونده شما با موفقیت به پایان می‌رسد؟

یک وکیل باتجربه می‌تواند خیلی راحت مراحل پیش رو را تجسم کند و به شما یک پاسخ معقول و حساب شده بدهد. اما به هر حال، انتظار یک جواب قاطع بله یا نه از وکیل را نداشته باشید. اگر پاسخ به این راحتی بود که اصلا نیاز به وکیل نداشتید.

 • بپرسید که دقیقا چه کسی مسئول پرونده شما خواهد بود؟

اگر با یک شرکت حقوقی یا گروه وکلا کار می‌کنید، احتمال دارد که فردی که برای مشاوره با وی صحبت می‌کنید، همان فردی نباشد که مسئولیت پرونده شما را به عهده خواهد داشت. اگر اینطور است، نترسید و راحت بپرسید که چه کسی مسئول شما خواهد بود و با وی صحبت کنید.

 • به صورت کلی، هزینه وکیل مهاجرت به کانادا چقدر است و حساب و کتاب چگونه است؟

اکثر وکلا به صورت ساعتی با شما حساب می‌کنند، اما قبل از امضای قرارداد حتما قسمت نحوه برقراری ارتباط را بخوانید. ممکن است در قرارداد شما موظف به پرداخت هزینه‌های دادگاه و دیگر مخارج شوید.

 • آیا به یک وکیل امور مهاجرت در کانادا هم نیاز است؟

به یاد داشته باشید که اگرچه ممکن است اصلا نیازی به وکیل نداشته باشید، اما داشتن یک وکیل در کنارتان، برای طی کردن فرآیند پیچیده مهاجرت کمک بزرگی خواهد بود. وکلا روی پرونده شما کار می‌کنند و برای موفقیت هر چه راحت‌تر شما در این فرآیند، شما را آماده می‌کنند. حالا اگر این وکیل در داخل خاک کانادا هم بتواند به امور مهاجرت شما رسیدگی کند، دیگر بهتر از این نمی‌شود. اگر گروه وکلای رایتون را انتخاب کنید، می‌توانید از خدمات وکیل ایرانی در تورنتو برخوردار شوید.

در نهایت، آیا واقعا به یک وکیل مهاجرت به کانادا نیاز خواهید داشت؟

اگر در یک شرایط خانوادگی پیچیده قرار دارید، اگر در خاک کانادا هستید و با مشکلی مواجه هستید که نمی‌دانید چگونه باید آن را برطرف کنید، یک وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو، می‌تواند یک فرشته نجات باشد.