مهاجرت، از جمله بخش‌هایی از قانون است که بسیار پویا است و همیشه در حال تغییر است. وکیل مهاجرت، فردی است که همیشه با مطالعه، تحقیق و تفحص‌های رسمی و موثق، سعی می‌کند به صورت کامل در مورد آخرین قوانین و تغییرات در قوانین موجود، آگاهی داشته باشد.

خدمات وکلای امور مهاجرت کانادا

در کل، مشتریان از وکلا استفاده می‌کنند تا آن‌ها را در زمینه قوانین پیچیده و مراحل مورد نیاز برای مهاجرت شخصی یا مهاجرت کاری و ایجاد یا انتقال کسب و کار راهنمایی کنند و بتوانند خیلی راحت‌تر موانع قانونی موجود را پشت سر بگذارند.

وکیل مهاجرت به کانادا، موانع موجود بر سر راه یک فرد خارجی برای مهاجرت به کانادا را پیدا می‌کند و به وی در مورد چگونگی کسب صلاحیت‌های لازم و اینکه چه گزینه‌ها و روش‌هایی برای حل مشکلات و پشت سر گذاردن موانع وجود دارند، مشاوره می‌دهد. یک وکیل برای مهاجرت به کانادا، همچنین به مشتریان و کارفرمایان بومی و غیر بومی در کانادا کمک می‌کند تا بتوانند کمبود کارمند ماهر خود را از طریق یافتن افراد واجد شرایط و فراهم کردن ملزومات قانونی آن‌ها برای مهاجرت به کانادا،کسب اجازه کار در کانادا و غیره، برطرف ‌کنند.

وکلای مهاجرت کانادا همچنین برای افرادی که می‌خواهند عزیزانشان را از طریق مهاجرت، به کانادا منتقل کنند، مشاوره می‌دهند (چون این زمینه از قانون دائما تغییر می‌کند)، یعنی به این افراد کمک می‌کنند تا در تست‌ها و ارزیابی‌های ماموران مهاجرت موفق شوند و موانع را پشت سر بگذارند. وکیل امور مهاجرت، همچنین می‌تواند در مورد فرآیند اخذ اقامت کانادا، ارزیابی‌های مرتبط با تحصیل در کانادا، ثبت شرکت در کانادا و موارد دیگر از این قبیل نیز به مشتری یا موکل خود کمک کند و مشاوره دهد.

وکلای مهاجرت با تجربه، روابط خوبی با ادارات دولتی کاربردی در امور مهاجرت و فرآیند‌های برون مرزی دارند که می‌توانند فرآیند‌های مرتبط با مهاجرت را برای شما بسیار ساده‌تر کنند. البته مسلما می‌توانید با وکلای مهاجرت بین‌المللی و بومی کانادا یا هر کشور دیگری که قصد مهاجرت به آن را دارید نیز تماس برقرار کنید، اما جدای از مشکلات مالی، باید یک مترجم هم استخدام کنید تا بتواند پلی بین شما و وکیل مهاجرت باشد، یا خودتان بر زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط داشته باشید، اما تیم وکلای مهاجرت رایتون، برای شما امکان برقراری ارتباط با وکیل ایرانی در تورنتو یا شهر‌های دیگر را فراهم می‌آورد تا بدون مشکلات متفرقه راحت بتوانید فرآیند مهاجرت خود را به بهترین شکل ممکن دنبال کنید.

برای انتخاب بهترین وکیل مهاجرت، باید چه ویژگی‌ها و معیارهایی از وکیل را مد نظر قرار دهید؟

بهترین وکیل مهاجرت

وکیل برای مهاجرت

افراد زیادی (به غیر از وکلا) وجود دارند که می‌توانند برای شما ویزای مهاجرت و اجازه کار فراهم کنند و فرم‌های درخواست ویزا را پر کنند. اما چگونه می‌توانید بفهمید که این افراد مناسب هستند یا خیر؟ از آنجا که فرآیند مهاجرت، یک فرآیند بسیار مهم و در اکثر موارد یک موضوع شخصی است، آیا نمی‌خواهید مطمئن شوید که بهترین فرد را به عنوان وکیل خود انتخاب کرده‌اید؟ چگونه می‌توان برای فرآیند‌های بسیار پیچیده و شخصی و حساس مهاجرت خود، خانواده و یا رئیستان، بهترین وکیل ممکن را استخدام کرد؟

افراد بسیاری در اینترنت وجود دارند که ادعا می‌کنند کارهای مهاجرت انجام می‌دهند. برخی حتی در تبلیغاتشان، قیمت‌های بسیار ارزانی نیز ارائه می‌دهند. اما آیا عاقلانه است که چنین فرآیند حساس و مهمی را بر اساس قیمت کمتر به شخصی بسپارید؟ وقتی شخصی به یک بیماری نادر و خطرناک دچار می‌شود، آیا به دنبال ارزان‌قیمت‌ترین دکتر می‌گردد یا همه جای دنیا را زیر و رو می‌کند تا بهترین دکتر ممکن در آن زمینه را به هر قیمتی پیدا کند؟ پیدا کردن یک وکیل برای امور مهاجرتی نیز دست کمی از این موضوع ندارد، چون مهاجرت اصلا موضوع پیش پا افتاده و ساده‌ای نیست.

اولین نکته‌ای که باید برای انتخاب وکیل مناسب به آن توجه کنید، این است که وکیل یا شرکت وکلایی که در نظر دارید، تخصصی در امر مهاجرت و قوانین تابعیت دارند یا خیر. شما باید تخصص‌های مختلفی که توسط وکیل یا شرکت قانونی امور مهاجرت انجام می‌شوند را بررسی کنید. به جای اینکه بزرگ‌ترین شرکت قانونی وکلا که کارهای بسیار زیاد و متنوعی انجام می‌دهد را انتخاب کنید، به نفعتان است که یک شرکت قانونی وکلا که به صورت اختصاصی روی امور مهاجرت و تابعیت تمرکز کرده‌اند را انتخاب کنید. قانون مهاجرت یک قانون بسیار پیچیده است و دائما نیز در حال تغییر است، چون قانونی است که عوامل بسیار متعدد و زیادی روی آن‌ تاثیر می‌گذارند که یکی از بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین آن‌ها، شرایط سیاسی است. بنابراین، همیشه از شرایط سیاسی و اقتصادی فعلی به صورت کامل آگاهی پیدا کنید، سپس بسنجید ببینید وکیل مهاجرت یا شرکتی که انتخاب می‌کنید، آگاهی و توانایی لازم برای مقابله با موانع موجود را دارا است یا خیر.

سوال بعدی که باید از خودتان بپرسید این است که آیا پرونده شما در یک شرکت حقوقی وکلای مهاجرت، توسط یک مشاور حقوقی مهاجرت یا یک وکیل امور مهاجرت یا یک متخصص قانون مهاجرت بررسی می‌شود؟ گاهی اوقات، وکلای مهاجرت از افراد پشتیبان استفاده می‌کنند. وکلا با این افراد رابطه کاری بسیار نزدیکی دارند و برای آماده کردن مدارک از آن‌ها استفاده می‌کنند. این افراد گاهی به عنوان متخصصان مهاجرت یا حقوق‌دانان مهاجرت شناخته می‌شوند. شرکت‌های حقوقی مهاجرت بزرگ، اکثر پرونده‌های خود را به دست این افراد حقوق‌دان می‌سپارند. در نتیجه، شما باید اطمینان حاصل کنید که وقتی سوالی می‌پرسید، حتما یک وکیل به شما پاسخ دهد نه یک حقوق‌دان.

اگرچه در یک شرکت حقوقی، ارتباط اصلی و عمده شما با یک متخصص امور مهاجرت است، اما مهم‌ترین نکته این است که باید به هر نحوی، اطمینان حاصل کنید که مشاوره‌ای که دریافت می‌کنید، از طرف وکیل باشد، یعنی شخصی که شخصا مسئول پرونده شماست. همانطور که قبلا اشاره شد، قانون مهاجرت یک امر کاملا شخصی و بسیار پیچیده است، بنابراین اگر دارید برای یک وکیل امور مهاجرت هزینه می‌کنید، باید مطمئن شوید که از خدمات یک وکیل مهاجرت هم استفاده می‌کنید.

چرا به یک وکیل مهاجرت بین‌المللی نیاز داریم؟

وکیل مهاجرت بین المللی

وکیل امور مهاجرت

همانطور که گفتیم، وقتی یک شرکت حقوقی یا متخصص امور مهاجرت و قانون تابعیت خوب پیدا کردید، حالا مهم است که در مورد زمینه‌ها و پرونده‌های دقیق و خاصی که این شرکت حقوقی می‌تواند انجام دهد، اطلاعات کسب کنید. متخصصان مهاجرت و شرکت‌های حقوقی مهاجرت و تابعیت، معمولا روی ویزاهای کار برای اهداف تحصیلی و کسب و کار، نقل و انتقالات بین شرکتی، امور مهاجرت، ویزاهای کاری NAFTA، امور مهاجرت خانوادهآ کارت سبز، درخواست‌های شهروندی (مسائل تابعیت)، مشکلات منجر به دیپورت شدن، پناهندگی و همچنین ویزاهای همسر و وابستگان برای خانواده‌های کارمندان کار می‌کنند. وقتی موضوعی که مد نظرتان هست را در بین مجموعه خدمات یک وکیل یا شرکت حقوقی پیدا کردید، باید بفهمید که آیا آن وکیل یا شرکت حقوقی، تجربه مورد نیاز برای انجام موفقیت‌ آمیز پرونده شما را دارا هست یا خیر.

هر نوع مسئله مهاجرتی، مشکلات و مسائل مختلفی دارد و شما به عنوان مشتری، نه تنها باید از این مشکلات و مسائل آگاهی داشته باشید، بلکه باید تشخیص دهید که آیا وکیل مهاجرت یا شرکت حقوقی مورد نظرتان، تجربه مقابله با چنین مشکلات و توانایی برطرف کردن آن‌ها را دارد یا خیر. البته، مطرح کردن این موضوعات و ارائه تجربه و مهارت از سمت وکیل یا شرکت حقوقی، از جمله وظایف اخلاقی‌ است که باید رعایت کنند و شما نیز باید از آن‌ها بخواهید این کار را انجام دهند، چون اصل مزیت رقابتی و شایستگی آن‌ها، ارائه همین تجارب و موفقیت‌ها است. گاهی اوقات، بد نیست که به سمت شهرت بروید، چون در این عرصه، شهرت واقعا عامل قابل اعتمادی است.

وقتی از نیازهای دقیق خود در زمینه حقوق مهاجرت و تابعیت آگاه شدید، بد نیست که یک مقدار هم تحقیقات انجام دهید. از اعضای خانواده یا دیگران که قبلا از مراجع و وکلای مهاجرت و تابعیت استفاده کرده‌اند، پرس‌و‌جو کنید.

البته، باید اطمینان حاصل کنید که وکیلی که دوست یا خانواده شما استفاده کرده است یا پیشنهاد می‌کند، واقعا همین خدمات مشابهی که شما مد نظر دارید را انجام داده باشد و تجربه در زمینه مورد نظر شما داشته باشد.

البته می‌توانید از جستجوی آنلاین نیز برای تحقیقات در مورد وکیل امور مهاجرت و تابعیت استفاده کنید. وقتی در مورد خدمات مورد نظرتان آگاهی و اطلاعات لازم را داشته باشید، فکر خوبی است که در مورد وکلای امور مهاجرت و تابعیت، در اینترنت جستجو کنید، چون در اینترنت هم اطلاعات بسیار مفید و کاربردی وجود دارد، هم اطلاعات به درد نخور و بی‌فایده و وقتی آگاهی لازم در زمینه‌ای داشته باشید، می‌توانید این اطلاعات درست و غلط را به درستی تشخیص دهید. به عنوان مثال، می‌توانید در مورد بازخوردهایی که بقیه مشتریان از یک شرکت یا وکیل انجام داده‌اند را بررسی و مطالعه کنید، معمولا بازخوردها و نظرات دیگران می‌توانند منابع خوبی برای تحقیقات باشند.

البته بازخوردها و نظرات باید بتوانند به سوالاتی مانند اینکه آیا شرکت حقوقی مهاجرت و تابعیت، توانایی ارائه خوب و موفق خدمات مورد نیاز شما را دارد یا خیر؟ شرکت چگونه در موارد مشابه شما، خدمات ارائه داده است؟ و از این قبیل سوالات پاسخ دهد. در کل هم بازخوردهای مثبت و هم منفی را مطالعه کنید تا بفهمید که آیا شرکت حقوقی مورد نظر شما، توانایی انجام موفق خواسته‌های شما در مدت زمان مناسب، به صورت موفق و با قیمت مناسب انجام دهد یا خیر.

در آخر، مهم‌ترین نکته این است که چه در داخل کشور وطنتان چه در کشور مقصد، وکیل مهاجرت یا شرکتی را پیدا کنید که به زبان شما صحبت کند. یک وکیل امور مهاجرت، هرچقدر هم که شایسته و کاربلد باشد، اگر نتواند ارتباط مناسبی با موکلش برقرار کند، نمی‌تواند به صورت موثر و خوب کارش را انجام دهد. این مسئله، دو مشکل پیچیده به وجود می‌آورد. اول اینکه، مهم است اطمینان حاصل کنید که در زمینه صحبت کردن، برقراری ارتباط و رویاروی شدن با وکیل یا شرکت حقوقی خود راحت هستید و مشکلی از این قبیل ندارید. باید بفهمید که آیا شخص طرف حساب شما، فرد دلسوزی هست یا خیر؟ آیا وکیل شما، به شما احساس راحتی منتقل می‌کند؟ آیا وکیل شما، می‌تواند موارد قانونی و تخصصی را به زبان ساده و قابل فهم برای شما بیان کند؟

در کل، این را بدانید که اگر وکیلی که با وی طرف هستید، مسائل را به زبان تخصصی و غیر قابل فهم برای شما توضیح می‌دهد، خودش هم از آن موضوع سر در نمی‌آورد. تجربه ثابت کرده است که بهترین وکلای مهاجرت، آن‌هایی هستند که خیلی آرام، با حوصله و با دقت موضوعات حقوقی و قانونی مورد نیاز مشتری را به وی توضیح می‌دهند و توانایی این را دارند که رابطه بسیار موثر و خوبی با موکل خود برقرار کنند و در امر برطرف کردن مشکلات حقوقی مهاجرت و تابعیت، کمک زیادی به وی می‌کنند.

البته اگر تصمیم دارید از شرکت‌های امور مهاجرت بومی کشور مقصد خود استفاده کنید، برخی از آن‌ها هستند که از مترجم در امور خود استفاده می‌کنند. وکلای مهاجرت و تابعیتی که در دفتر خود از مترجم استفاده می‌کنند، باید اطمینان حاصل کنند که اعضای متفرقه دخیل در امور، حتما طبیعت خصوصی بودن و حقوق ارتباطات وکیل – موکل را درک و رعایت می‌کنند و اینکه اعضای متفرقه دخیل در امور، همچنین با صبر و دلسوزانه نسبت به امور موکل، به وظایف خود عمل می‌کنند.

یک موضوع دیگر در زمینه ارتباط بین وکیل و موکل، این مشکل است که گاهی بیان موانع و مشکلات خاص، به یک زبان بیگانه و خارجی، هم برای وکیل و هم برای موکل بسیار سخت و چالش‌برانگیز است. همانطور که قبلا گفتیم، قانون مهاجرت دارای ریزه‌کاری‌ها و نکات دقیق و ریزی است. در نتیجه، بهترین کار استفاده از یک وکیل بین‌المللی مسلط به زبان مادری شما (یا حتی هموطن شما) است تا بتوانید این موارد پیچیده و دقیق را بدون مشکل درک و بیان کنید.

موفقیت شما در انجام موفق و قانونی امور مهاجرت به هر کشوری که به آن علاقه دارید، به شرکت حقوقی مهاجرت و تابعیت یا وکیل مهاجرتی که در ابتدای این فرآیند پیچیده انتخاب می‌کنید، بستگی دارد. به نفع خودتان است، وکیل مهاجرت و تابعیتی را پیدا کنید که خلاق و شناخته شده باشد.